Tuesday, 1 May 2012

love pastel colours









Did everyone enjoy last weekend? Frankly speaking I had a lots of fun. Quick trip to Warsaw made my day. Because of the weather I could spend all day outdoors even only sunbathing, walking and shooting photos. Last time I visited vintage store and I found great silk longsleeve shirt in  light tan of pink , and it was a big supirise for me coz I bought also nice pastel blue shirt .. and I got great sweatshirt with Richard Cliff. I need only now to combine new clothes and go to take some photos of them on my blog, which will come soon:)

40 comments:

  1. zachwycona jestem całością, genialne połączenie! <3

    ReplyDelete
  2. nogi, nogi!!! jakie zgrabne i dluugie! :)

    ReplyDelete
  3. wow jak swietnie wygląda połączenie jeansu z różem ! zainspirowałaś mnie :)

    ReplyDelete
  4. Paznokcie rewelacja:) pastele piękne uwielbiam

    ReplyDelete
  5. świetne buty i paznokcie <3

    ReplyDelete
  6. Wow beautiful look!!
    Have a good week!

    Besos, desde España, Marcela♥

    ReplyDelete
  7. jakie piękne buty ! <3

    ReplyDelete
  8. jak fajnie, kolorowo!
    kolor lakieru bardzo mi się podoba, pasuje do reszty;)

    www.juliettecapuleti.blogspot.com

    ReplyDelete
  9. fajny look! ale chyba lepiej by bylo bez rajstop ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. jakbym wiedziała, że będzie tak gorąco to bym nie zakładała:)

      Delete
  10. Sweet and elegante!
    Pass by my blog to check out my new makeover post.Hope you like it!
    luv,
    http://www.beauty-is-within.blogspot.com/

    ReplyDelete
  11. very "fashionista" look ;)

    http://chicken-dreams.blogspot.com/

    ReplyDelete
  12. LOVE this! such great colors <3

    XO Sahra
    EffortlessCool

    ReplyDelete
  13. wyglądasz świetnie:)

    http://the-colorful-dreams.blogspot.com/

    ReplyDelete
  14. cudownie :)!
    jasne że obserwujemy!:)

    ReplyDelete
  15. Połączenie świetne! Bardzo mi się podoba :) zajrzyj do mnie, dopiero zaczynam i przyda się opinia kogoś,kto ma większy staż :)

    http://ladystylish.blogspot.com/

    ReplyDelete
  16. sliczna koszula i rewelacyjny kolor paznokci!!

    ReplyDelete
  17. jasne z przyjemnością ;) dodaj ja sie odwdzięcze ;D

    ReplyDelete
  18. Witam !:) Super zdjęcia, dobra jakość:)

    ReplyDelete
  19. genialny outfit!
    + masz piękne nogi

    http://coloursruninthewash.blogspot.com/

    ReplyDelete
  20. Lovely outfit!!
    In love with your blog design :)

    http://www.scarlletgs.blogspot.com.br/

    ReplyDelete
  21. świetnie wyglądasz! :)

    ReplyDelete
  22. You're fabulous! Love your shoes and this shirt! <3

    xx
    http://www.f-scrapbook.blogspot.com

    ReplyDelete
  23. Super! Koszula świetna

    ReplyDelete
  24. you look great !

    follow eachother?

    www.linlicious-style.nl

    ReplyDelete
  25. Świetne tenisówki! Świetny rower!:) Czyżby na poprzednich zdjęciach była moja Łódź??

    ReplyDelete
    Replies
    1. dziękuję:)masz rację zdjęcia wykonywane są z wcześniejszych postów w Łodzi:))

      Delete
  26. śliczne buciki ! :)
    pozdawiam !

    ReplyDelete
  27. tnx for the follow!
    I follow you here + like on facebook :-)

    www.linlicious-style.nl

    ReplyDelete
  28. podoba mi się i nadal zachęcam do założenia fashionlisty i do obserwowania mojego bloga ;)
    pozdrawiam

    ReplyDelete
  29. nice combination of pastel colors!

    Travel in Style

    ReplyDelete
  30. Following you too :) Kisses from Spain ;)

    ReplyDelete
  31. Looking forward to your update!!
    xoxo

    ReplyDelete
  32. Świetne zdjęcia! Szaleję za Twoimi butami.

    ReplyDelete
  33. The shirt´s beautiful!!!
    Thanks for comment in my blog

    Kisses
    http://jourlejour-marie.blogspot.com.es/

    ReplyDelete